Розробка AR-додатків

Додатки в доповненій реальності дозволяють до об’єктів реального світу прив’язати віртуальні 3D-моделі, які можуть містити інформацію про себе і бути анімовані, що дозволить залучити користувача в процес взаємодії з продуктом. Для розробки AR-додатків буде потрібно створення 3D-моделей, а також, можливо, аудіо та відео контенту.

Етапи запуску доповненої реальності через AR-додаток:
1) встановити і запустити додаток;
2) вибрати об’єкт для перегляду в доповненій реальності;
3) дозволити використання камери даному додатку для переходу в доповнену реальність;
4) здійснювати повільні кругові рухи смартфоном або навести на «маркер» (маркерная технологія) для правильного позиціонування 3D-моделі;
5) взаємодіяти (переміщати, крутити, змінювати розмір, отримувати інформацію, переглядати анімацію і багато іншого) з 3D-моделлю через смартфон.

Продуктивність AR-додатків краще, ніж WebAR (доповнена реальність в браузері), оскільки відсутнє обмеження пам’яті сайту, завдяки чому збільшується функціональні можливості, якість графіки і анімації при використанні доповненої реальності.

Типи доповненої реальності в додатках:

  • Доповнена реальність з визначенням поверхні – розміщення віртуальних об’єктів в реальному просторі за допомогою визначення поверхні.
  • Маркерна доповнена реальність – відображення віртуальних об’єктів в області виявлення «маркера», яким може бути QR-код або картинка з достатньою кількістю унікальних крапок. Пересування маркера в реальному просторі тягне за собою переміщення віртуального об’єкта услід за ним.
  • Доповнена реальність на основі GPS-даних – розміщення віртуальних об’єктів в реальному просторі щодо координат GPS.

Студія «AEstAR» займається розробкою додатків доповненої реальності для iOS і Android, які можуть демонструвати різні 3D-моделі з їх прив’язкою до об’єктів реального світу, даючи їм можливість виведення додаткової інформації та анімації.