Розробка WebAR – доповнена реальність в браузері

Технологія WebAR дозволяє переносити різні 3D-моделі з віртуального в реальний світ через браузер смартфона, без необхідності завантаження та установки програми. Створення AR в браузері дозволить відвідувачам сайту стати потенційними клієнтами, завдяки взаємодії з продуктом компанії через смартфон, за допомогою доповненої реальності.

Раніше для перегляду контенту в доповненый реальності необхідно було завантажувати і запускати AR-додаток. Дані маніпуляції віднімають достатню кількість часу, пам’яті смартфона, а також інтернет трафіку, що може зупиняти багатьох користувачів від їх установки. Це обмеження усуває технологія доповненої реальності в браузері, яка дозволяє користувачам смартфонів використовувати AR-технологію найпростішим способом – використовуючи тільки браузер смартфона, переглядаючи 3D-моделі, відео та анімацію без необхідності установки додаткових додатків. Хоча, розробка додатків в доповненої реальності дозволить мати підтримку більшої кількості функцій і можливостей, у порівнянні з доповненою реальністю в браузері (на сайті). На даний момент WebAR включає в себе підтримку виявлення маркера для точного позиціонування моделей, просту анімацію, відео та певний ступінь інтерактивності.

WebAR усуває труднощі, пов’язані з установкою AR-додатку, а також спрощує використання доповненої реальності, даючи можливість поділитися посиланням на сайт, де можна спробувати доповнену реальність. Кнопка «Подивитися в AR» вказує на те, що продукт можна побачити у вигляді 3D-моделі як в режимі 3D-перегляду, так і в AR-режимі (доповненої реальності). Одним натисканням кнопки в браузері через смартфон або планшет, об’єкт з’явиться в реальному навколишньому середовищі.

Етапи запуску доповненої реальності в браузері (детальніше):
1) перейти на сайт і вибрати об’єкт для перегляду в AR;
2) дозволити використання камери даного сайту для переходу в AR-режим;
3) здійснювати повільні кругові рухи смартфоном або навести на «маркер» (маркерна технологія) для правильного позиціонування 3D-моделі;
4) взаємодіяти (переміщати, крутити, міняти розмір) з 3D-моделлю через смартфон.

Технологія WebAR має деякі технічні вимоги. Перш за все, смартфон повинен мати датчики, такі як гіроскоп, акселерометр і RGB-камеру, якими оснащені більшість сучасних смартфонів для переходу в AR-режим.

ОС iOS Android
ПЛАТФОРМА РОЗРОБКИ ARKit ARCore
ФОРМАТ usdz glb (gltf)
БРАУЗЕР Safari Chrome

Прогнозується, що AR-технологія в кінцевому підсумку стане стандартною і очікуваної функцією на сайтах електронної комерції. Цінність доповненої реальності полягає в тому, що покупець може більш ефективно взаємодіяти з продуктом у вигляді 3D-моделі. Зв’яжіться з нами, щоб виділятися на тлі своїх конкурентів, запровадивши WebAR (доповнену реальність в браузері) на сайт.